کد خبر 6653
۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶
ساخت خوابگاه برای ۱۰۰۰ دختر دانشجو در غرب کشور

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت خوابگاه برای بیش از یک‌هزار دختر دانشجو در غرب کشور خبر داد.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت خوابگاه برای بیش از یک‌هزار دختر دانشجو در غرب کشور خبر داد.

یاسر اشراقی، معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این مطلب افزود: ۴ خوابگاه دخترانه با ظرفیت یک‌هزار و ۱۲ دانشجو و زیربنایی به مساحت ۱۸ هزار مترمربع در مناطق غرب کشور ساخته شده است.

اشراقی تصریح کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ساخت این خوابگاه‌های دانشجویی در شهرهای سنندج، همدان و اراک ۲ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال هزینه کرده است.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد در تشریح دیگر اقدامات این بنیاد در منطقه ۸ کشوری شامل استان‌های کردستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان گفت: در حوزه سلامت، ۲ هزار و ۳۱۰ کمک‌هزینه درمان به مبتلایان سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در استان‌های غربی کشور پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: همچنین یک‌هزار و ۲۷۷ کودک کم‌شنوا و ناشنوا در این مناطق برای درمان و کاشت حلزون و خدمات پس از کاشت تحت حمایت قرار گرفته‌اند.

اشراقی ادامه داد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۸۱۲ زوج را در استان‌های کردستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان برای دریافت تسهیلات درمان ناباروری به بانک‌های عامل معرفی کرده است. همچنین کمک‌هزینه خرید عینک به ۴۸۳ کودک مبتلا به تنبلی چشم در این استان‌ها پرداخت شده است.

ساخت خوابگاه برای ۱۰۰۰ دختر دانشجو در غرب کشور
 معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به مناسب‌سازی مسکن ۲۰۰ معلول در منطقه غرب کشور یادآور شد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انواع تجهیزات توان‌بخشی از جمله واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر را در قالب پویش‌ «مثبت حرکت» به یک‌هزار و ۲۶۶ معلول در استان‌های کردستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان اهدا کرده است.

اشراقی در تشریح اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه جوانی جمعیت در مناطق غرب کشور گفت: تا به امروز یک‌هزار و ۳۴۵ بسته لبخند مادری شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و شش ماه پوشک مصرفی نوزادان به خانواده‌هایی که از سال گذشته تاکنون در استان‌های کردستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان صاحب فرزند چندقلو شده‌اند، اهدا شده است.

وی افزود: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچنین با هدف ترویج فرزندآوری و فرزندپروری، یک‌هزار و ۲۳۱ خانواده‌ در این استان‌ها را که دارای بیش از سه فرزند هستند و جزو جامعه هدف طرح «ایرانِ جوان» محسوب می‌شوند و از سال ۱۴۰۱ به بعد صاحب فرزند سوم شده‌اند، علاوه بر اهدای کارت هدیه به ازای هر فرزند، برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه معرفی نموده است.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد در توضیح دیگر اقدامات این بنیاد در حوزه عمران اجتماعی در غرب کشور نیز عنوان کرد: ۳۷۱ مدرسه با یک‌هزار و ۲۲۴ کلاس درس و زیربنایی به مساحت بیش از ۷۰ هزار مترمربع در استان‌های کردستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان ساخته شده است.

اشراقی خاطرنشان کرد: ۳۷ خانه بهداشت نیز در مناطق محروم و روستایی این استان‌ها احداث و تقدیم مردم شده است.

گفتنی است، بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف چابک‌سازی و سرعت‌بخشی به اقدامات و خدمات چندگانه خود در حوزه‌های جمعیت و خانواده، سلامت و عمران اجتماعی، استان‌های تحت پوشش را به ۹ گروه و منطقه تقسیم کرده است تا خدمات‌رسانی در هر منطقه با کیفیت و سرعت بیشتری انجام شود.

کد خبر 6653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha