بهره‌برداری از پانزدهمین خوابگاه‌ دانشجویی دخترانه کشور توسط بنیاد ۱۵ خرداد

دو خوابگاه جدید دانشجویی دخترانه توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به بهره‌برداری رسید.

در مراسمی با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و رئیس هیأت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد، سیدمحمدرضا میرصفدری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان، حمیدرضا علیان‌زادگان مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، مسؤولان دانشگاه بوعلی‌سینا، مدیران و معاونان اداره کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان و خانواده مرحومه مرضیه حدیدچی دباغ، ۲ خوابگاه دانشجویی دخترانه در دانشگاه بوعلی‌سینا افتتاح شد.

سیدهاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با گرامیداشت نام و یاد مرحومه مرضیه دباغ اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)  با توجه به تاکیدات و منویات رهبر معظم انقلاب اقدام به ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه در مناطق محروم کشور کرده است.

سیدهاشمی با تأکید بر اهمیت ساخت خوابگاه‌ برای دختران دانشجو افزود: بر همین اساس، بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخت ۱۶ خوابگاه دانشجویی دخترانه را در دستور کار خود قرار داده است که از این تعداد، ۱۵ خوابگاه در شهرهای بجنورد، دامغان، ارومیه، شهرکرد، سنندج، نیشابور، اراک، بوشهر، بیرجند، تربت حیدریه، قائن، مراغه و همدان به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس هیأت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد با تاکید بر آثار و برکات ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از خوابگاه‌های دخترانه بانوی مجاهد مرضیه حدیدچی دباغ (۱ و ۲) تعداد خوابگاه‌های افتتاح شده بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در کشور به ۱۵ خوابگاه رسیده است و تمامی دانشجویان دختر در دانشگاه همدان صاحب خوابگاه در محیط خود دانشگاه شده اند .

بهره‌برداری از پانزدهمین خوابگاه‌ دانشجویی دخترانه کشور توسط بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه بوعلی‌سینا
در ادامه، وزیر علوم با تاکید بر این‌که ساخت ۱۵ ماهه دو بلوک خوابگاهی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اقدام برجسته‌ای است، گفت: اگر همت بالا و همکاری مستمر نبود یقینا احداث دو بلوک خوابگاهی دانشگاه بوعلی سینا در این مدت کوتاه ۱۵ ماهه محقق نمی‌شد.

زلفی‌گل تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید خدمات آموزشی، رفاهی، ورزشی و هنری به دانشجویان ارائه دهند. وقتی خانواده‌ها فرزندان خود را به ما می‌سپارند و مطمئن می‌شوند که مواظب فرزندان‌شان هستیم، آرامش پیدا می‌کنند و کار بنیاد ۱۵ خرداد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) که اسباب آرامش خانواده‌ها را فراهم می‌کنند، بسیار ارزشمند است.

وزیر علوم با تقدیر از انتخاب نام مرحومه مرضیه دباغ برای خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه دانشگاه همدان تصریح کرد: نام مرحومه دباغ بانوی افتخارآفرین کشور به این خوابگاه‌ها وجاحت و زیبایی می‌دهد. این اقدام، الگوسازی و قدرشناسی از کسانی است که در کشور اقدامات مهمی داشته‌اند و استان همدان نیز در الگوسازی و قدرشناسی از بزرگان، شناخته شده است.

علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این مراسم بیان کرد: خوابگاه‌های دخترانه بانوی مجاهد مرضیه حدیدچی دباغ (۱ و ۲) توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در دانشگاه بوعلی‌سینا ساخته شده و از ظرفیت پذیرش حدود ۷۰۰ دانشجو برخوردار هستند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ادامه داد: خوابگاه دخترانه شماره (۱) این دانشگاه با ظرفیت پذیرش ۳۵۰ دانشجو در زیربنایی به مساحت ۳ هزار و ۵۲۰ متر مربع ساخته شده و اعتبار ۸۵۰ میلیارد ریالی ساخت این خوابگاه به شکل کامل از منابع بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأمین شده است.

بهره‌برداری از پانزدهمین خوابگاه‌ دانشجویی دخترانه کشور توسط بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه بوعلی‌سینا
وی با اشاره به اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریالی برای ساخت خوابگاه دوم خاطرنشان کرد: خوابگاه دخترانه شماره (۲) نیز ظرفیت پذیرش حدود ۳۵۰ دانشجو را دارد و در زیربنای ۳ هزار و ۱۸۰ مترمربع احداث شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، خوابگاه‌های ساخته شده در دانشگاه بوعلی‌سینا در مجموع دارای ۱۱۲ اتاق، ۱۴ سرویس بهداشتی و ۱۴ آشپزخانه هستند و شامل امکانات متنوعی مانند فضای ورزشی، کتابخانه، نمازخانه، اتاق سرپرستی و رختشورخانه می‌شوند.

علیان‌زادگان افزود: بیش از ۴ هزار دانشجوی دختر از خدمات خوابگاه‌های ساخته شده توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برخوردار شده‌اند و با افتتاح دو مجتمع خوابگاهی دانشگاه همدان جمع متراژ خوابگاه‌های افتتاح شده توسط بنیاد پانزده خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) به ۷۲ هزار متر مربع می رسد .

گفتنی است، تجلیل از خانواده‌ شهیدان تیموری از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. خانواده تیموری ۳ شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم ایران اسلامی کرده‌اند.

بهره‌برداری از پانزدهمین خوابگاه‌ دانشجویی دخترانه کشور توسط بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه بوعلی‌سینا
همچنین در جریان افتتاح خوابگاه‌های دخترانه در دانشگاه بوعلی‌سینا اولین اتاق مادر و کودک تجهیز شده از سوی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این دانشگاه نیز به بهره‌برداری رسید. قرار است در راستای سیاست های جوانی جمعیت ، این اتاق‌های مادر و کودک در سال آینده در تعدادی دیگر از دانشگاهای کشور نیز توسط بنیاد پانزده خرداد راه اندازی شود.

کد خبر 6649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha