تبیین کارویژه های جمعیتی بنیاد پانزده خرداد برای راهپیمایان نیمه شعبان

اهمیت جوانی جمعیت و فرزندآوری برای منتظران و عاشقان مهدی موعود (عج) تبیین و تشریح شد.

حجت‌الاسلام مصطفی صاحبی، دبیر قرارگاه جمعیت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام ضمن بیان مطلب‌ فوق افزود: همزمان با میلاد مبارک مهدی موعود (عج)، موکب «خیمه ایرانِ جوان» با همکاری گروه‌های جهادی در مسیر پیاده‌روی زائرین مسیر حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران برپا شد.

حجت‌الاسلام صاحبی تاکید کرد: هدف از برپایی موکب «خیمه ایرانِ جوان» ترویج فرهنگ فرزندآوری و تبیین و تشریح اهمیت جوانی جمعیت به عنوان یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز به زائرین مسیر حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران بود.

دبیر قرارگاه جمعیت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: در موکب «خیمه ایرانِ جوان» غرفه‌های متعددی از جمله مشاوره نقش طب سنتی در باروری و درمان ناباروری، معرفی مرکز کالا و خدمات مثبت ۵، غرفه مهدویت با محوریت تبیین نقش ایران جوان در عصر انتظار امام مهدی (عج) و مشاوره فرزندپروری برپا بود.

وی درباره دیگر ویژگی‌ها و امکانات موکب توضیح داد: همچنین در غرفه تریبون آزاد موضوعات مختلف جمعیتی از جمله «جوانی جمعیت؛ آری یا خیر؟» و «ایرانِ جوان برای یاری امام زمان(عج)» به شکل آزاد و با حضور همه اقشار به بحث و بررسی گذاشته شد. مشاوران، متخصصان حوزه جمعیت و کارشناسان دینی حاضر در موکب بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در گفت‌وگوی چهره به چهره با مردم به تببین و تشریح اهمیت فرزندآوری، جوانی جمعیت، نسل‌های امام زمانی و دیگر مسائل مرتبط با جمعیت پرداختند.

حجت‌الاسلام صاحبی با اشاره به ارائه انواع خدمات فرهنگی در موکب «خیمه ایرانِ جوان» گفت: در غرفه کودکانه این موکب نیز برنامه‌هایی از جمله ایستگاه بازی، رنگ‌آمیزی، میز سرگرمی مادر و کودک به اجرا درآمد و انواع کالاهای فرهنگی مانند کتاب، دفتر، مداد رنگی و بازی‌های فکری به کودکان اهدا شد.

تبیین کارویژه های جمعیتی بنیاد پانزده خرداد برای راهپیمایان نیمه شعبان
دبیر قرارگاه جمعیت بنیاد ۱۵ خرداد بیان کرد: روحانیون حاضر در موکب «خیمه ایرانِ جوان» نیز با اجرای برنامه‌های مختلف برای خانواده‌ها و کودکان، به بازخوانی اهمیت موضوعاتی همچون جوانی جمعیت، خانواده، فرزندآوری و فرزندپروری برای آینده ایران اسلامی پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با برگزاری مسابقاتی اقدام به اهدای بن‌کارت‌های خرید ۵۰۰ هزار تومانی از فروشگاه محصولات مادر و کودک (مثبت پنج) به خانواده‌های برنده نمود. همچنین نگین متبرک به حرم حضرت ابوالفضل (ع) به خانواده‌هایی که دارای ۴ فرزند هستند تقدیم شد.

حجت‌الاسلام صاحبی تصریح کرد: در غرفه نمایشگاه موکب «خیمه ایرانِ جوان» نیز ۴۰ تابلوی محتوایی با موضوع جمعیت و فرزندآوری و ۴۰ تابلو با محوریت مهدویت و شناخت حضرت ولی عصر (عج) در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

به گفته دبیر قرارگاه جمعیت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام، اجرای استیج با محوریت برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجرای سرود و ایجاد گفتمان جمعیت و ظهور پذیرایی از منتظران و حضار نیز از دیگر برنامه‌های موکب «خیمه ایرانِ جوان» این ستاد بود.

کد خبر 6643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha