شنبه 04 تیر 1401 - 2022 25 Jun
با امضای تفاهمنامه بین بنیاد 15 خرداد و وزارت بهداشت صورت گرفت؛
 
گام بلند برای حمایت از مادران باردار، شیرخواران و کودکان در مناطق محروم توسط ستاد اجرایی فرمان امام
 
به همت بنیاد ١۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام و مشارکت وزارت بهداشت، تفاهمنامه ارتقای امنیت غذایی مادران باردار، شیرخواران و کودکان در مناطق محروم کشور به امضا رسید.
 
صبح امروز در مراسمی با حضور مدیران عامل بنیاد 15خرداد ، گروه دارویی برکت، معاون و جمعی از مدیران وزارت بهداشت و رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی آیین امضای تفاهمنامه طرح "مثبت سلامت" در محل ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.
 
مدیرعامل بنیاد ١۵ خرداد در این مراسم گفت: مایه مباهات است که در حوزه امنیت تغذیه‌ای پیشگام شدیم و این مسئله همواره جزو دغدغه‌های ستاد اجرایی فرمان امام بوده و امیدوارم در سال آینده جشن نتایج درخشان این طرح را بگیریم. 
 
حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: تفاهمی که امروز امضا میشود یک تفاهم چهارجانبه بین بنیاد 15 خرداد ،  وزارت بهداشت ، گروه دارویی برکت و انستیتو تحقیقات تغذیه است و بنیاد ١۵ خرداد نقش ارزیابی را در این طرح دارد.
 
وی با اشاره به اینکه مادران باردار، شیرخواران و کودکان زیر ۵ سال در این طرح به عنوان هدف تعریف شده‌اند  و این طرح به صورت فاز به فاز اجرایی خواهد شد، گفت: ارائه ساشه دارویی به صورت پایلوت ابتدا در منطقه سیستان و بلوچستان به اجرا در می‌آید و سپس در کل کشور تعمیم داده خواهد شد.  
 
مدیرعامل 15 خرداد خاطرنشان کرد: حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در فاز اول ٣ میلیارد تومان است.
 
علیان‌زادگان با اشاره به اینکه انجام این ارزیابی‌ها براساس مجوز کمیته اخلاق وزارت بهداشت انجام می‌شود، ادامه داد: در مراحل اولیه از افرادی که این ساشه‌های دارویی را دریافت می‌کنند رضایت‌نامه دریافت می‌شود و آنها می‌دانند که در یک پروسه مطالعاتی قرار دارند.
.
وی افزود: هدف ازاین طرح شناسایی چالش‌ها و تأمین امنیت غذایی در مناطق محروم کشور است ، تمام این ساشه‌های دارویی در گروه دارویی برکت تولید شده و در صورت مؤفقیت‌آمیز بودن این دارو در رژیم غذایی افراد شناسایی شده قرار میگیرد و در نهایت در پوشش سراسری کشور نیز گسترش خواهد یافت.
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز دراین مراسم گفت: تأمین امنیت غذایی کاری است که در کشور مغفول مانده بود و اقدام ستاد اجرایی فرمان امام برای ورود به این حوزه، اقدامی استراتژیک و اساسی است..
 
کمال حیدری افزود: سرمایه‌گذاری برای محروم‌ترین مناطق و محروم‌ترین اقشار کشور ، قطعا پرسودترین کار است و ان‌شاالله سود این سرمایه برای بانیان آن دارای برکت باشد.
 
معاون بهداشت ادامه داد: دغدغه امنیت غذایی را می‌خواهیم در حوزه مکمل‌های غذایی برای قشرهایی مانند کودکان شیرخوار برطرف کنیم و این یک حرکت بزرگ و گام اساسی برای فردای این سرزمین است.
 
در پایان این مراسم تفاهمنامه بین مدیران عامل بنیاد 15 خرداد ، گروه دارویی برکت ، وزارت بهداشت و انستیتو تحقیقات تغذیه امضا شد.

عضویت در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

earth

گفتگو با بنیاد 15 خرداد